Ogłoszenia, 16 kwietnia 2017

·        Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w dniu zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa wielu łask, Bożego błogosławieństwa. Oby najbliższe dni były dla nas okazją do spotkania Zmartwychwstałego.

·        W kolejne dni po Niedzieli Zmartwychwstania trwa Oktawa Wielkanocy.

·        W piątek, 21 kwietnia, z racji Oktawy nie obowiązuje post.

·        Dziś i w kolejne dni o 1500 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

·        Dzisiaj w TVP 1 o 1730 koncert i promocja płyty „Nieśmiertelni” stworzonej dla uczczenia chrześcijan prześladowanych w Syrii. Jedną z piosenek napisała i wykona pochodząca z Raciborza Magdalena Frączek. Inicjatywa ma być okazją do modlitwy i wsparcia chrześcijan prześladowanych.

·        W sobotę 22 kwietnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach Wieczoru Uwielbienia.

·        W dniach od 24 listopada do 1 grudnia odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej. Opiekunem będzie ks. Piotr Burczyk. Stroną organizacyjną zajmuje się biuro podróży Orinoko z siedzibą w Galerii Dukat przy ul. Opawskiej. Szczegóły na plakacie i na ulotkach. Przypominamy także o pielgrzymce na Kresy.

·        Spotkanie dla pielgrzymów udających się do Fatimyw poniedziałek 24 kwietnia po wieczornej Mszy.

·        Kolekta przeznaczona jest na cele parafialne i świąteczny wystrój kościoła; z drugiego dnia świąt na KUL, z Bożego Grobu na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej, natomiast z niedzieli Miłosierdzia Bożego na Caritas Diecezjalny.

·        Za wszystkie ofiary i prace oraz przygotowanie liturgii i kościoła do świąt składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Caritas dziękuje także za dary złożone na rzecz rodzin potrzebujących.

 

W minionym tygodniu odeszli  do Pana:

§        Bronisław Mucha, lat 43, zam. na ul. Katowickiej 17a (pogrzeb we wtorek o 11.oo)                    Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie