Ogłoszenia, 23 lipca 2017

·        Dzisiaj zapraszamy na godz. 1700 na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·        25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym w dzisiaj po Mszach (z wyjątkiem 1800) błogosławieństwo pojazdów.

·        26 lipca przypada uroczystość św. Anny. Planujemy wyjazd na obchody na G. św. Anny w niedzielę 30 lipca. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

·        Przypominamy, że Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Raciborza wyrusza 14 sierpnia. Od początku lipca w kancelarii jest możliwość zapisów do grupy niebieskiej. Prosimy o wcześniejsze zapisy. Koszt: 25 zł. znaczek i ambulans, 30 zł. bagaż, 25 zł. autobus powrotny.

·        We wrześniu planujemy pielgrzymkę do Wiednia i alpejskich sanktuariów w Austrii. Termin 15-17 września (piątek-niedziela). Szczegóły na plakacie, zapisy w kancelarii.

·        W ostatnią sobotę miesiąca, 29 lipca, od godz. 730 odwiedziny chorych. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

·        W przyszłą niedzielę o godz. 1030 Msza Święta w intencji rocznych dzieci.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Dziś także zgodnie z zachętą ks. Biskupa zbiórka na rzecz ofiar anomalii pogodowych.

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W imieniu ks. Jana ze Sławuty dziękujemy za złożone ofiary (zebrano kwotę 5700 zł). Dziękujemy także za ofiary remontowe. W minioną niedzielę zebrano 4500 zł. W minionym tygodniu zabezpieczono blachę na dachu domu katechetycznego. Wymagała ona pilnej konserwacji. W przeciwnym wypadku za 2-3 lata trzeba by zmienić całe pokrycie dachu.

 

W minionym tygodniu do Pana:

§        Janina Gudynowska, lat 70, zam. na ul. Polnej

§        Scholastyka Kiersz, lat 82, zam. na ul. Opawskiej

§        Krystyna Kaczmarek, lat 84, zam. na ul. Słonecznej

§        Marek Skorupa, lat 51, zam. w Rybniku

§        Janina Bubiak, lat 89, zam. na ul. Pomnikowej

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.