Ogłoszenia, 6 sierpnia 2017

Niedziela 6 sierpnia - Przemienienie Pańskie

·        Dzisiaj święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na godz. 1700 na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·        Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze Święte w tygodniu o 630 i 1800. Spowiedź zasadniczo przed Mszami. Kancelaria jest czynna bez zmian.

·        W miesiącu sierpniu zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa i jako konkretna forma pomocy osobom uzależnionym.

·        W środę święto św. Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

·        W przyszłą niedzielę o godz. 1545 Różaniec Fatimski.

·        Również w przyszłą niedzielę (13 sierpnia) w Kamieniu Śląskim Metropolitalne uroczystości ku czci św. Jacka oraz uroczystość 60. rocznicy święceń kapłańskich, 40. rocznicy sakry biskupiej i 85 r. urodzin Księdza Arcybiskupa Alfonsa Nossola. Szczegóły na plakacie.

·        Osoby planujące uczestnictwo w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę prosimy o wcześniejsze zapisy do grupy niebieskiej.

·        Przypominamy, że we wrześniu planujemy pielgrzymkę do Wiednia i Alpejskich sanktuariów Austrii. Na ten moment liczba uczestników jest jeszcze niewystarczająca, aby pielgrzymka mogła się odbyć. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt i zgłoszenia do 15 sierpnia.

·        Odpust ku czci WNMP na Górze św. Anny w dniach 10-13 sierpnia, natomiast odpust ku czci Aniołów Stróżów 24-27 sierpnia.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej; z przyszłej niedzieli na bieżące potrzeby parafii.

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§        Agnieszka Bieńkowska, lat 64, zam. na ul. Warszawskiej 34

§        Władysław Żbik, lat 72, zam. na ul. Opawskiej 64

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.