Ogłoszenia, 24 grudnia 2017

Kalendarium wydarzeń

 

·       IV Niedziela Adwentu, 24 grudnia 2017

15.3o Msza w Wigilię Narodzenia Pańskiego – „Pasterka dla dzieci”

24.oo Pasterka

 

·       Poniedziałek, 25 grudnia 2017     Narodzenie Pańskie

17.3o Nieszpory kolędowe

               

·       Wtorek, 26 grudnia 2017           św. Szczepana

16.3o Kolędowanie „Dzisiaj Początek”

 

·       Środa, 27 grudnia 2017             św. Jana Apostoła

 

·       Czwartek, 28 grudnia 2017        św. Młodzianków

  9.oo Msza w intencji dzieci

        

·       Piątek, 29 grudnia 2017            oktawa Narodzenia

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia

           

·       Sobota, 30 grudnia 2017           oktawa Narodzenia

19.3o Wieczór Uwielbienia

 

·       Niedziela, 31 grudnia 2017         Świętej Rodziny

16.oo Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Starego Roku

16.3o Msza Święta na zakończenie Starego Roku

·        Dzisiaj czwarta niedziela Adwentu, a zarazem Wigilia Narodzenia Pańskiego. Stąd przedpołudniowe Msze mają formularz z Adwentu, natomiast popołudniowa Msza o 1530 rozpoczyna Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Na tę Mszę, „Pasterkę dla dzieci” zapraszamy także osoby starsze, dorosłe, które nie mogą przyjść w nocy.

·        Pasterkaw intencji wszystkich Parafian o północy. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza osoby, które nigdy w tej uroczystości nie uczestniczyły.

·        W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze jak w niedziele. Kto uczestniczył w Pasterce i przyjąć Komunię Świętą może ponownie przystąpić do Komunii w czasie Mszy Świętej w ciągu dnia. o 1700 Różaniec, a o 1730 nieszpory kolędowe.

·        We wtorek, 26 grudnia drugi dzień świąt i wspomnienie św. Szczepana. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Na godz. 1630 zapraszamy na wspólne kolędowanie „Dzisiaj Początek”. W sposób szczególny zapraszamy młodzież, zwłaszcza studencką.

·        Sakrament chrztuw drugi dzień świąt o godz. 1200.

·        Uroczystość Narodzenia Pańskiego ze względu na ważność tej tajemnicy jest rozciągnięta na poszczególne dni Oktawy Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z zachętą księdza Biskupa zachęcamy w kolejnych dniach do uczestnictwa we Mszach Świętych i częstszej Komunii Świętej.

·        W środę wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Na Mszach Świętych poświęcenie wina.

·        W czwartek przypada wspomnienie świętych Młodzianków, męczenników. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji dzieci, także tych najmłodszych na godz. 900.

·        W czwartek wieczorem kancelaria nie będzie czynna.

·        W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·        W sobotę, 30 grudnia o godz. 1930 zapraszamy naŚwiąteczny Wieczór Uwielbienia.

·        W niedzielę 31 grudnia przypada święto Świętej Rodziny. Nie będzie Mszy wieczornej, natomiast zapraszamy w ramach zakończenia starego roku na nabożeństwo dziękczynne na godz. 1600 oraz na Mszę Świętą na 1630. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami oraz za hymn Te Deum).

·        Przed północą kościół będzie otwarty. Kwadrans po północy odprawimy pierwszą w Nowym Roku Mszę Świętą.

·        Po świętach młodzież naszego dekanatu udaje się na Europejskie Spotkanie Młodych, które odbywa się tym razem w Bazylei.

·        Od czwartku, 28 grudnia, odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Kolędę rozpoczynamy każdego dnia o 1500, natomiast w soboty od 1000. Prosimy o zapoznanie się z planem wywieszonym w gablotce. W czwartek planujemy kolędę dodatkową dla tych rodzin, które po Nowym Roku nie będą obecne w parafii. Spotkanie w domach ma charakter modlitewny, stąd jeśli to możliwe prosimy o obecność wszystkich domowników. Jeśli przy okazji kolędy będzie składana ofiara, to będzie przeznaczona na remont muru wokół kościoła. Wstępnie planowana jest budowa nowego muru od wjazdu na teren kościoła aż do głównych schodów. Uwzględniono niektóre sugestie diecezjalnej komisji ds. budownictwa i nowy projekt będzie zawierał elementy nawiązujące do bryły kościoła (filary z łukami, elementy ozdobne). Ponieważ w minionym roku inwestycja nie została rozpoczęta, dlatego wpłacono z ubiegłorocznych ofiar zaliczkę w wysokości około 40% kosztów.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny na dwa tygodnie (w cenie 8 zł), miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

·        Kolekta z Pasterki przeznaczona jest tradycyjnie na Fundusz Obrony Życia w Opolu; z Narodzenia Pańskiego na bieżące potrzeby parafii, z drugiego dnia świąt na Wydział Teologiczny.

·        Za wszystkie ofiary, a zwłaszcza za prace związane ze świątecznym wystrojem kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

·        W imieniu Parafialnego Caritas i rodzin, które otrzymały świąteczną pomoc dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, zarówno indywidualnym darczyńcom, jak i zakładom, a szczególnie firmie Mieszko, Henkel, Restauracji „Krewetka”.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§        Maria Owsianka, lat 84, zam. w Krzanowicach

§        Mieczysław Salomon, lat 73, zam. na ul. Wczasowej

§        Cecylia Gonsior, lat , zam. na ul.

§        Józefa Rusin, lat 90, zam. na ul. Waryńskiego

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.