Ogłoszenia, 2 września 2018

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/1bbf2995-383d-4ed0-993f-0114c56d75b1
There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/1bbf2995-383d-4ed0-993f-0114c56d75b1
There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/815fba3d-bb50-4955-8439-2bd7c3578056
There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/815fba3d-bb50-4955-8439-2bd7c3578056

Kalendarium wydarzeń 

XXII tydzień zwykły

 

·     Niedziela, 2 września 2018

14.oo Pielgrzymka do par. Matki Bożej

            na zakończenie modlitwa Rycerstwa Niepokalanej

·     Poniedziałek, 3 września 2018

16.3o Msza szkolna na rozpoczęcie roku szkolnego

19.oo Nauki przedmałżeńskie (również w środę i piątek)

20.oo Próba Scholi

                  ·     Wtorek, 4 września 2018

15.3o Spotkanie Klubu Seniora

·     Środa, 5 września 2018

18.3o Krąg Biblijny

·     I Czwartek miesiąca, 6 września 2018

17.oo Godzina Święta

            ·     I Piątek miesiąca, 7 września 2018

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do wieczornej Mszy

17.3o Nabożeństwo ku czci NSPJ

19.3o Msza Święta dla młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego

            ·     Sobota, 8 września 2018

  9.oo Spotkanie Dzieci Maryi

·     Niedziela, 9 września 2018

15.oo Spotkanie popielgrzymkowe „5 niebieskiej” i duchowych pielgrzymów

17.oo Różaniec za młode pokolenie

Ogłoszenia parafialne

·     Na dzień dzisiejszy przypada nasza parafialna pielgrzymka do kościoła Matki Bożej. Wyruszymy o godz. 1400. Po Mszy sprawowanej w intencji Parafian i po powrocie, w kościele krótka modlitwa Rycerstwa Niepokalanej. Nie będzie już nieszporów. Zachęcamy do licznego udziału.

·     Od jutra rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zachęcamy, aby rozpocząć go także modlitwą o światło Ducha Świętego. Uczniów, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na Mszę Świętą jutro o 1630. Pierwszoklasiści mogą przynieść przybory szkolne, aby je poświęcić. 

·     W związku z tym nie będzie już Mszy szkolnej w czwartek. Przyjęta na tę porę intencja zostanie odprawiona w czwartek o 1800.

·     W poniedziałek o 2000próba scholi. Zapraszamy nowe osoby. Przypominamy przy tej okazji o warsztatach wokalnym z Beatą Bednarz 15 i 16 września.

·     W poniedziałek, środę i piątek o 1900w domu katechetycznym nauki przedmałżeńskie. Nie są konieczne wcześniejsze zapisy.

·     We wtorek o godz. 1530, po przerwie wakacyjnej, wznawia spotkania Klub Seniora. Zapraszamy również nowe osoby. Spotkanie szczególnie zaadresowane jest dla osób starszych, samotnych.

·     Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiącaOkazja do spowiedziw czwartek i piątek od godz. 1700.

·     W czwartek od godz. 1700Godzina Święta, w piątek o 1500Koronka i Adoracjado wieczornej Mszy Świętej. O 1730nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

·     Młodzież zapraszamy na Mszę Świętąna rozpoczęcie roku w piątek o godz. 1930

·     W sobotę, 8 września ks. Tomasz odwiedzi swoich chorych.

·     Pragniemy w naszej parafii odbudować wspólnotę Dzieci Maryi. Wszystkie zainteresowane dziewczęta zapraszamy na spotkaniedo domu katechetycznego w sobotę na godz. 900. Spotkanie poprowadzi ks. Kamil.

·     W przyszłą niedzielę, 9 września o 1500w domu katechetycznym spotkanie popielgrzymkowe „5 niebieskiej” oraz wszystkich duchowych pielgrzymów.

·     W dniach od 13 do 16 września na G. św. Anny odbywa się Wielki odpust Kalwaryjski ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Centralne wydarzenia to tzw. Obchody Kalwaryjskie w sobotę 15 września(Msza na rozpoczęcie o 730), zakończone wieczorną procesją ze świecami. Bardzo wiele parafii uczestniczy we wszystkich uroczystościach przez kilka dni. Proponujemy wspólny parafialny wyjazd na G. św. Anny w sobotę, 15 wrzenia. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

·     W sobotę i niedzielę, 22 i 23 września na Jasnej Górze odbywa się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Tym razem planujemy wyjazd na sobotę 22 września(Msza, Droga Krzyżowa, Apel Jasnogórski). Po drodze nawiedzimy Sanktuarium św. Anny w Oleśnie, które w tym roku obchodzi 500-lecie konsekracji. Z tej okazji można tam zyskać odpust zupełny. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii lub zakrystii.

·     W kontekście nowego roku szkolnego pragniemy przypomnieć o liturgii Słowa dla dzieciw niedziele o 1030. Przypominamy także o pomieszczeniu dla rodziców z najmniejszymi dziećmi, gdzie istnieje możliwość nakarmienia ich, przewinięcia… (koło toalet i kaplicy pod kościołem).

·     Z myślą o lepszym, bardziej świadomym przeżywaniu liturgii proponujemy w niedziele krótką katechezę liturgiczną – Szkołę Liturgii. Miała by ona miejsce w kościele po Mszy o 900, a przed Mszą o 1030. Wystarczy pozostać po Mszy, lub przyjść nieco wcześniej… Rozpoczęcie w przyszłą niedzielę.

·     Od jutra przyjmowane będą intencje Mszalne jubileuszowe(szczególne rocznice urodzin, małżeństw…) na przyszły rok. Wszystkie pozostałe, w tym za zmarłych, przyjmowane będą od 17 września. Usilnie prosimy o dostosowanie się do powyższego ogłoszenia.

·     Od wtorku planujemy demontaż części starego ogrodzenia (od schodów głównych do wjazdu na plac kościelny). W związku z tym prosimy o nieparkowanie (od wtorku) pojazdów na chodniku przy kościele.

·     Przed kościołem do nabycia: „Ewangelie na każdy dzień”, nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej; z przyszłej niedzieli na bieżące potrzeby parafii. Za tydzień zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

·     Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§ Irena Radomska, lat 67, zam. na ul. Katowickiej

§ Jan Bucki, lat 64, zam. na ul. Słowackiego

§ Józef Kłosek, lat 64, zam. na ul. Słowackiego

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.