Ogłoszenia, 4 sierpnia 2019

Ogłoszenia parafialne

·      Dzisiaj kazania głosi i po Mszach Świętych udzieli błogosławieństwa prymicyjnego pochodzący z par. św. Mikołaja ks. Rafał Kurek. Zachęcamy do przyjęcia tego błogosławieństwa.

·     Zapraszamy dzisiaj na godz. 1700na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730na nieszpory niedzielne.

·     Przypominamy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi jest przed Mszą Świętą. Kancelaria jest czynna bez zmian.

·     We wtorek liturgiczne Święto Przemienienia Pańskiego.

·     W piątek o 1500Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·     W miesiącu sierpniu zachęcamy do szczególnej modlitwy i troski o trzeźwość w naszych rodzinach i narodzie. Zachęcamy do podjęcia w tym miesiącu abstynencji od alkoholu.

·     W kancelarii przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z Raciborza 12 sierpnia. Usilnie prosimy o wcześniejsze zapisy. Jest to konieczne z powodów organizacyjnych.

·     Klub Gazety Polskiej organizuje w dniu 14 sierpnia wyjazd naMarsz Polaków i Poloniido Oświęcimia. Zapisy po numerem telefonu podanym na plakacie.

·     Jest możliwość wyjazdu autobusem do Częstochowyw dniu 17 sierpnia na przywitanie pielgrzymów pieszych i Mszę pielgrzymkową na Jasnej Górze. Wyjazd około godziny 600. Koszt 35 zł. Zapisy wraz z należnością w kancelarii.

·     Przed kościołem do nabycia: „Gość Niedzielny”, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii.

·     Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W sposób szczególny dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§ Maria Murzyńska, lat 64, zam. na ul. Pomnikowej

§ Jerzy Thamm, lat 83, zam. na ul. Szczęśliwej

§ Kazimierz Tobiasz, lat 66, zam. na ul. Chełmońskiego

(pogrzeb odbędzie się w Krowiarkach)

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

 

 

KALENDARIUM WAKACYJNE

·     1-4 sierpnia na Górze św. Anny rekolekcje i pielgrzymka osób niesłyszących.

·     4 sierpnia na Górze św. Anny Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów

·     9-12 sierpnia w Kamieniu Śląskim uroczystości ku czci św. Jacka.

·     12-17 sierpnia Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

·     27-28 sierpnia pielgrzymka ministrantów na G. św. Anny.