Ogłoszenia, 25 sierpnia 2019

·     Z dniem 28 sierpnia na mocy dekretu Biskupa wikariuszem w naszej parafii zostanie nowowyświęcony ks. Marcin Kleszyk pochodzący z parafii w Kędzierzynie-Koźlu Azotach. Życzymy ks. Marcinowi Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej. Msza Święta w intencji ks. Marcina w następną niedzielę o godz. 900. Tego dnia również ks. Marcin udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

·     Dzisiaj o 1400tradycyjna pielgrzymka do parafii Matki Bożej. Na miejscu odprawimy Mszę Świętą w intencji Parafian i odprawimy krótkie nabożeństwo. Nie będzie już wieczornych nieszporów w kościele. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa.

·     Jutro wspomnienie Matki Bożej Częstochowskiej.

·      W czwartek przypada 10 rocznica sakry biskupiej ks. Biskupa Andrzeja Czai. Słowo zachęty do wspólnej modlitwy kierują księża biskupi: „Drodzy w Chrystusie Panu Siostry i Bracia! 14 sierpnia 2009 roku Ojciec Święty Benedykt XVI mianował nowym biskupem opolskim kapłana naszej diecezji, profesora KUL ks. Andrzeja Czaję. Biskup Nominat przyjął święcenia biskupie w katedrze opolskiej 29 sierpnia 2009 roku z rąk swojego poprzednika, arcybiskupa Alfonsa Nossola, i rozpoczął posługę jako trzeci biskup diecezjalny Kościoła opolskiego. Jako hasło biskupiego posługiwania przyjął słowa Astare coram Te et Tibi ministrare (Trwać przed Tobą i Tobie służyć).

        Wspominając tamto wydarzenie i 10 lat posługi biskupa Andrzeja Czai, pragniemy otoczyć Pasterza diecezji szczególną modlitwą, dziękując za Jego pasterskie zaangażowanie w diecezji, na forum Konferencji Episkopatu Polski i w Kościele powszechnym.” 

      W naszej parafii zapraszamy na Mszę Świętą w intencji ks. Biskupana godz. 1800.

·     W piątek o 1500Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·     W przyszłą niedzielę o godz. 1200udzielany będzie sakrament chrztu świętegoNauka przedchrzcielnadla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900.

·     Również w przyszłą niedzielę o 1530w domu katechetycznym spotkanie popielgrzymkowe grupy „5 niebieska”. Zapraszamy również wszystkich duchowych pielgrzymów.

·     Kończy się czas wakacji. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedziw tym tygodniu, a zatem przed rozpoczęciem roku szkolnego.

·     Na godzinę 1630zapraszamy na krótkie spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską. Chcielibyśmy omówić sprawy bieżące, a także kwestię zbliżającej się wizytacji biskupiej.

·     Przypominamy o Warsztatach muzycznych, które poprowadzi Poldek Twardowskiw połowie września w ramach Festiwalu Spotkałem Pana. Zapisy i informacje na stronie internetowej.

·     Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe. W minioną niedzielę zebrano kwotę ponad 6200 zł.

·     Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Krzysztof Bydłowski, l. 59, zam. na ul. Katowickiej (pogrzeb w poniedziałek 26 VIII 2019 o 12.oo)

§  Zbigniew Matusewicz, l. 90, zam. Waryńskiego

§  Danuta Mazurek, l. 83, zam. Gdańsk 

§  Jerzy Włosiński, l. 61, zam. Katowicka 

§  Zdzisław Żuk, l. 83, zam. Samborowice 

§  Barbara Kowalczyk, lat 64, zam. na ul. Słowackiego

§  Rudolf Mludek, l. 81, zam. Chełmońskiego 

§  Amelia Urbańska. lat 88, zam. na ul. Waryńskiego 

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.