Ogłoszenia, 17 maja 2020

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/a561e63e-3fbd-4597-8a9d-353a935932f4
There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/a561e63e-3fbd-4597-8a9d-353a935932f4
There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/3fefca25-8316-4447-a08d-6f6962da8334
There was a problem loading image blob:http://www.nspjraciborz.pl/3fefca25-8316-4447-a08d-6f6962da8334

Ogłoszenia parafialne

·      Od dzisiejszej niedzieli w naszym kościele w czasie liturgii może przebywać ponad 125 osób. Będziemy informowali o aktualnej ilości wiernych obecnych w kościele (poprzez kartki na drzwiach) prosząc tym samym, aby kolejne osoby pozostały na zewnątrz kościoła. Prosimy, aby wykorzystać całą przestrzeń kościoła, w tym kaplicę za ołtarzem i kaplicę pod kościołem. Będzie też nagłośnienie na zewnątrz kościoła. Pamiętajmy, że nadal chodzi o zachowanie jak największego bezpieczeństwa. Nadal jest obowiązek zakrywania nosa i ust.

·      Aby umożliwić jak największej ilości wiernych uczestnictwo we Mszach Świętych odprawiamy w niedziele dodatkowe Msze o godz. 14.oo, 15.oo, 16.oo i 17.oo. Ponieważ dzisiaj również o 1400 w kościele będzie odprawiona Msza Święta w rycie trydenckim, dlatego dodatkowa o 1400Msza będzie odprawiona w kaplicy pod kościołem. W miarę możliwości prosimy o wybór innych Mszy, aby ilość osób byłą jak najmniejsza.

·      Do Komunii Świętej prosimy przystępować z zachowaniem odpowiednich odstępów. Osoby, które pragną przyjąć Komunię Świętą na rękę prosimy o podejście w pierwszej kolejności do ołtarzy bocznych.

·      Spowiedź jest już możliwa w konfesjonałach. Tutaj również prosimy o zachowanie odległości oraz dystansu od folii w kratkach konfesjonału. Spowiedź będzie o normalnych porach – przed Mszami Świętymi, w trakcie nabożeństw majowych.

·      Jutro przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Msza dziękczynna za jego życie o pontyfikat w poniedziałek o 1800.

·      Jutro o 2030 Różaniec prowadzony będzie przez Apostolat MB Pielgrzymującej.

·      W poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe. Ponieważ niemożliwa jest procesja modlitwy o urodzaje odbędą się w ramach nabożeństwa majowego.

·      Codziennie nabożeństwa Majowe o 1730, jedynie w niedziele połączone z wieczornym Różańcem o 2000.

·      Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1500 do 1600, oraz od 2000. O 2030Różaniec w intencji chorych, Służby Zdrowia oraz o zakończenie epidemii.

·      W sobotę o 1930 kolejny Raciborski Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

·      Jeśli rodzice dzieci komunijnych będą w kościele mogą w zakrystii nabyć modlitewniki „Droga do nieba”. Pomimo braku zajęć w szkole pragniemy, aby dzieci nauczyły się korzystania z modlitewnika. Koszt książeczki dla dzieci 25 zł.

·      Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży przygotowało na ten czas cykl spotkań formacyjnych. Będą się one oczywiście odbywały online. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy.

·      Przy wyjściu z kościoła do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·      Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza nabór do 4-letniego liceum. Ze względu na panującą epidemie i zamknięte szkoły zapisy odbywają się drogą telefoniczną i mailową. Należy wejść na stronę szkoły i w zakładce rekrutacja, wypełnić odpowiedni dokument i przesłać go na email szkoły. Szkoła skontaktuje się telefonicznie w celu ustalenia dalszych szczegółów rekrutacji. Szczegóły na stronie szkoły: www.dloraciborz.pl.

Również Wydział Teologiczny w Opolu zaprasza na studia na proponowane kierunki. Szczegóły na plakatach.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Dziś także przed kościołem dodatkowa zbiórka na cele remontowe.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Szczepan Madecki, lat 65, zam. na ul. Pomnikowej

§  Anna Kudzia, lat 81, zam. na ul. Opawskiej

§  Janusz Karbowniczek, lat 89, zam. w Cieszynie 

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

 

Obraz zawierający zdjęcie, komputer, laptop, żywność

Opis wygenerowany automatycznie

 

Obraz zawierający młode, osoby, trzymający, mężczyzna

Opis wygenerowany automatycznie