Ogłoszenia, 18 października 2020

Kalendarium wydarzeń 

XXIX tydzień zwykły

  Ksiądz Biskup wydał nowy dekret w związku z obecną sytuacją epidemiczną. Przypomina się w nim o trwającej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w Eucharystii udzielonej osobom w podeszłym wieku lub szczególnie zagrożonych (w tym osoby z objawami infekcji, w stanie błogosławionym, przebywającym na kwarantannie…). Ksiądz Biskup przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o limicie wiernych. W strefie żółtej, w której się obecnie znajdujemy jest to 1 osoba na 4 m2, co w przypadku naszego kościoła daje niespełna 300 osób. Prosimy zatem do zachowania dystansu minimum 2 metrów, i zachęcamy do wykorzystania kaplicy za ołtarzem, na chórze oraz ewentualnie kaplicy pod kościołem. Jeśli pojawi się taka potrzeba wrócimy do odprawiania dodatkowych Mszy Świętych. Będziemy o tym informować na bieżąco.


         ·     Niedziela, 18 października 2020

  9.oo Msza z okazji 85 rocznicy poświęcenia kościoła

14.oo Msza Święta w rycie nadzwyczajnym

15.3o Różaniec w intencji Służby Zdrowia

16.oo Msza Święta w intencji Służby Zdrowia 

17.15 Różaniec i Adoracja za chorych i o ustanie epidemii

 

·     Poniedziałek, 19 października 2020

18.3o Różaniec i Adoracja za chorych i o ustanie epidemii

19.oo Próba Scholi

 

·     Wtorek, 20 października 2020

17.15 Różaniec i Adoracja za chorych i o ustanie epidemii 

18.oo Próba chóru

 

·     Środa, 21 października 2020

18.3o Różaniec i Adoracja za chorych i o ustanie epidemii 

19.oo Spotkanie Kręgu Biblijnego

19.oo Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich

 

·     Czwartek, 22 października 2020

16.3o Różaniec dla dzieci

17.15 Różaniec i Adoracja za chorych i o ustanie epidemii

 

·     Piątek, 23 października 2020

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia

18.3o Różaniec i Adoracja za chorych i o ustanie epidemii 

19.oo Ławka Go – spotkanie on-line dla młodych

 

·     Sobota, 24 października 2020

17.15 Różaniec i Adoracja za chorych i o ustanie epidemii 

19.oo Ławka Go – spotkanie on-line dla młodych

Nabożeństwo dla młodzieży (w kościele NSPJ)

 

·     Niedziela, 25 października 2020

17.15 Różaniec i Adoracja za chorych i o ustanie epidemii 

19.oo Wieczór Filmowy „To nic takiego”

·      Od kilku dni jest w naszej parafii kleryk V roku Marcin Matysek z parafii w Opolu Szczepanowicach. Życzymy obfitego błogosławieństwa na czas praktyki duszpasterskiej.

·      Dzisiaj dziękujemy Bogu za 85 lat istnienia naszego kościoła (20 października 1935). Modlitwą otaczamy fundatorów, budowniczych kościoła, wszystkich żyjących i zmarłych Parafian i duszpasterzy. Dziękujemy przy tej okazji wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób tworzą naszą parafię i życie duszpasterskie, zwłaszcza wszystkim zaangażowanym w duchowe, czy też materialne dzieła. Bóg Zapłać. Życzymy, aby przestrzeń kościoła była ważnym miejscem w codziennym życiu i źródłem wewnętrznej siły i nadziei.

·      W kontekście rocznicy poświęcenia kościoła planowaliśmy Misje Parafialne. O możliwości ich przeprowadzenia (od 8 listopada) będzie decydowała aktualna sytuacja i obowiązujące rozporządzenia. Równocześnie były plany odnowienia (przynajmniej częściowego) wnętrza kościoła na jesień. Jednak latem dotarła informacja o planach wpisania naszego kościoła w rejestr zabytków, co nie pozwoliło na wykonywanie jakichkolwiek prac. Obecnie kościół nasz jest już wpisany (od 5 października br.) w wojewódzki rejestr zabytków i wszelkie prace wymagają zdobycia stosownych pozwoleń.

·      Dzisiaj o 1400 Msza Święta w rycie Trydenckim, a także z okazji święta św. Łukasza patrona Służby Zdrowia o 1530 Różaniec, o 1600 Msza Święta. 

·      Dzisiaj o 1400 w kinie Bałtyk film „Wojtyła – śledztwo”, a w Rudach Raciborskich o 1700 koncert organowy.

·      Zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe przed Najświętszym Sakramentem w intencji chorych i o ustanie epidemii: w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy, w pozostałe dni tygodnia o 1715

·      Spotkania poszczególnych grup będą uzależnione od rozwoju sytuacji. Wstępnie planujemy w poniedziałek o 2000 próbę scholii, we wtorek o 1800 próbę chóru.

·      Na pewien czas zostają zawieszone spotkania Klubu Seniora.

·      Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich oraz Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·      Różaniec dla dzieci w czwartek o 1630

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      Młodzież zapraszamy do uczestnictwa w Ławce Go, która odbędzie się on-line. W planie są konferencje przygotowane przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży, spotkanie z gościem, a także (również on-line) spotkania w grupach. Jedynym wspólnym spotkaniem będzie sobotnie, wieczorne nabożeństwo. Konieczne są zapisy – formularz na naszej stronie internetowej. 

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1030 Msza Święta w intencji rocznych dzieci.

·      Jeśli sytuacja się nie pogorszy, to w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do spowiedzi i Komunii Świętej i rodziców na nabożeństwo o godz. 1600 z poświęceniem różańców. Można na przynieść własne różańce, ale też będą przygotowane różańce dla dzieci, które jeszcze ich nie mają.

·      W przeszłą niedzielę w kaplicy pod kościołem o godz. 1900 Wieczór Filmowy. Wyświetlimy film pod tytułem „To nic takiego”. Jest to film dokumentalny o edukacji seksualnej dzieci i młodzieży. Osoby bliżej zainteresowane tym tematem odsyłamy do konferencji on-line prowadzonej przez Centrum Życia i Rodziny p. t. „ Utopia Tęczowej Rewolucji”, która odbędzie się w czwartek, 22 października od godz. 900. Szczegóły i zapisy na stronie www.teczowautopia.pl. Tam też jest do zamówienia książka w formie elektronicznej. Z wiadomych względów na filmie może być około 25 osób. Jeśli będzie większe zainteresowanie, po będziemy powtarzali projekcje.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Dzisiaj także przed kościołem dodatkowa zbiórka na cele remontowe.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Raz jeszcze dziękujemy za każdą posługę na rzecz naszej parafii, kościoła, czy też plebanii.

 

minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Wiesław Grąziowski, lat 62, zam. na ul. Opawskiej (pogrzeb w poniedziałek, 19 X 2020 w par. w Tarnkowej)

§  Jan Bębenek, zam. na ul. Chełmońskiego

§  Zofia Niklewicz, lat 89, zam. na ul. Skłodowskiej

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.