Ogłoszenia, 14 marca 2021

Kalendarium wydarzeń 

IV tydzień Wielkiego Postu

 

·     III Niedziela Wielkiego Postu, 14 marca 2021

Dodatkowa Msza Święta o 15.3o, 16.3o (bez kazania)

17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (transmisja online)

 

·     Poniedziałek, 15 marca 2021

Całodzienna Adoracja; 17.3o Różaniec za chorych

18.3o Medytacja Biblijna (adoracja do 21.oo)

 

·     Wtorek, 16 marca 2021

       Całodzienna Adoracja; 17.3o Różaniec za chorych

18.3o Medytacja Biblijna (adoracja do 21.oo)

 

·     Środa, 17 marca 2021

      Całodzienna Adoracja; 17.3o Różaniec za chorych

 

·     Czwartek, 18 marca 2021

16.3o Droga Krzyżowa dla dzieci

17.oo Różaniec

17.3o Nieszpory ku czci św. Józefa 

 

·     Piątek, 19 marca 2021

po Mszy o 9.oo Droga Krzyżowa

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia 

18.oo Msza Święta i rozpoczęcie Wieczystej Adoracji

 

·     Sobota miesiąca, 20 marca 2021

17.oo Adoracja i Różaniec za chorych

17.3o Nieszpory

 

·     V Niedziela Wielkiego Postu, 21 marca 2021

14.oo Msza Święta Trydencka

Dodatkowa Msza Święta o 15.3o, 16.3o (bez kazania)

17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (transmisja online)

19.oo Adoracja i Różaniec

·      Przypominamy, że w kościele może przebywać do 80 osób. Prosimy o respektowanie tego limitu. Polecamy dodatkowe Msze Święte po południu (o godz.  1500, 1600 i 1700). Prosimy o zachowanie maksymalnego dystansuProsimy o stopniowe podchodzenie do Komunii.

·      Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Macieja Skórę, liturgistę, kanclerza Kurii Diecezjalnej. W dalszej części rekolekcyjnego przygotowania do rozpoczęcie Wieczystej Adoracji w poniedziałek, wtorek i środę będzie całodzienna Adoracja w kościele; o 1730 Różaniec. Po Mszach Świętych (w poniedziałek i wtorek) O. Justo poprowadzi Medytacje Biblijne przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja do 2100. Monstrancja z Medjugorje będzie do czwartku. Wszystkie kazania i nauki rekolekcyjne zamieszczone są w internecie.

·      Dzisiaj dodatkowe Msze Święte o 1530 oraz o 1630 (bez kazania). Prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany godzin przyjętych Mszy w niedziele.

·      Dzisiaj także o 1400 w kościele św. Mikołaja Msza Święta w ramach Spotkania Rodzinnego.

·      W niedziele Wielkiego Postu o 1715 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W związku z ograniczeniami liczbowymi można rozważyć możliwość uczestnictwa w Gorzkich Żalach online.

·      Dzisiaj po Mszy wieczornej, a w dni powszednie o 1730 (w sobotę o 1700Adoracja i Różaniec za chorych, Służbę Zdrowia oraz o ustanie epidemii

·      Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w czwartek o 1630. Przyjęte intencje na Msze szkolne będą odprawione o 1800. Prosimy o zwrócenie uwagi na tę zmianę.

·      W piątek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca, która w tym roku ma szczególne znaczenie. W czwartek rozpoczęcie I nieszporami o 1730. W piątek Msza w intencji Ojców i mężczyzn naszej parafii.

·      W piątek po Mszy o 900 Droga Krzyżowa.

·      W piątek wieczornej Mszy Świętej przewodniczyć będzie ksiądz Biskup Ordynariusz. Będzie to równocześnie rozpoczęcie Wieczystej Adoracji w przygotowanej w dolnym kościele kaplicy. Po Mszy procesja Eucharystyczna do kaplicy i modlitwa poświęcenia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej kaplicy. Ojcu Justo za głoszone słowo, p. Krzysztofowi za tłumaczenie, p. Mateuszowi Kłoskowi wraz z osobami odpowiedzialnymi za zainicjowanie powstania kaplicy i wybudowanie jej, rodzinie Bernadety i Marcina Musiołów za monstrancję. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się dzieła Wieczystej Adoracji. Oczywiście kaplica od piątku jest otwarta dla wszystkich, choć warto wyznaczyć sobie jedną konkretną godzinę i wpisać się formalnie we wspólnotę osób adorujących. Ze względu na obostrzenia i zapewne sporą ilość osób warto rozważyć uczestnictwo online.

·      Od jutra rozpoczną się nauki przedmałżeńskie. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy. Rozpoczęcie o 1900 w domu katechetycznym.

·      Również 19 marca (piątek) wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Informacje i zapisy na stronie edk.org.pl

·      W okresie Wielkiego Postu można uzyskać odpusty zupełne: za odprawienie Drogi Krzyżowej, za udział w Gorzkich Żalach (raz w tygodniu), w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówieni po Komunii modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu (DN 26.5).

·      Zachęcamy do korzystania z Aplikacji parafialnej na telefony z systemem Android.

·      Zachęcamy do wysłuchania katechez liturgicznych, które będą głoszone w niedziele po Mszy o 900, a także są zamieszczane na stronie internetowej. 

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. 

·      Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na parafialny Caritas. Będzie ona przeznaczona na świąteczną pomoc dla potrzebujących.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Za wszystkie ofiary i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+  Katarzyna Sadło, lat 43, zam. w Niemczech (poprzednio na Waryńskiego) (pogrzeb we wtorek, 16 III 2021 o 12.oo)

Stanisław Wilczyński, lat 85, zam. na ul. Warszawskiej