Ogłoszeni, 25 kwietnia 2021

Kalendarium wydarzeń 

IV tydzień Wielkanocny

 

·     IV Niedziela Wielkanocna, 25 kwietnia 2021

Obrzęd Komunii Świętej 15.oo-16.oo w kaplicy pod kościołem

Dodatkowe Msze Święte: 15.oo, 16.oo, 17.oo 

19.oo Adoracja i Różaniec za chorych

 

·     Poniedziałek, 26 kwietnia 2021

17.3o Adoracja i Różaniec za chorych

 

·     Wtorek, 27 kwietnia 2021

17.3o Różaniec za chorych

 

·     Środa, 28 kwietnia 2021

17.3o Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Józefa za chorych

 

·     Czwartek, 29 kwietnia 2021

16.3o Spowiedź dla dzieci 

17.3o Różaniec za chorych

19.oo Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów

 

·     Piątek, 30 kwietnia 2021

15.oo Koronka

17.3o Różaniec za chorych

 

·     I Sobota miesiąca, 1 maja 2021

6.3o Msza Święta w intencji Maryjnych wspólnot modlitewnych

od 7.3o Odwiedziny chorych

16.oo Adoracja

17.3o Nabożeństwo majowe za chorych

 

·     V Niedziela Wielkanocna, 2 maja 2021

Dodatkowe Msze Święte: 15.oo, 16.oo, 17.oo

Obrzęd Komunii Świętej 15.oo-16.oo w kaplicy pod kościołem

19.oo Nabożeństwo majowe za chorych – modlitwa Rycerstwa Niepokalanej

·      Przypominamy, że obecnie w kościele może przebywać 60 osób (1 osoba na 20 m2). Prosimy o bezwzględne i ścisłe respektowanie tych liczb. W związku z tym wejście do kościoła będzie tylko przez główne wejście

·      Dzisiaj dodatkowe Msze Święte o 1500, 1600 i 1700

·      Komunia Święta dla osób, które uczestniczyły w Eucharystii za pośrednictwem transmisji dzisiaj w kaplicy pod kościołem od 1500 do 1600.

·      Dzisiaj po Mszy wieczornej Adoracja (do 2000modlitwa za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Pokoju i Różaniec o pokój na świecie. Z inicjatywy p. Drapikowskiego (autora monstrancji w kaplicy Adoracji) powstało stowarzyszenie, którego celem jest modlitwa (każdego 25 miesiąca) o pokój na świecie. Z chwilą powstania kaplicy także nasza parafia włączyła się w tę inicjatywę.

·      W tygodniu o 1730 Różaniec w intencji chorych, Służby Zdrowia i o ustanie epidemii.

·      W tym tygodniu odbędą się spotkania online dla kandydatów do bierzmowania z I i II roku formacji. Prosimy o sprawdzanie maila. Kandydaci z III roku formacji, jeśli nie byli na spotkaniach w minionym tygodniu, proszeni są o niezwłoczne przyniesienie książeczek. Przy okazji informujemy, że data bierzmowania nie jest znana.  W minionym roku nie została jeszcze bierzmowana młodzież z kilkunastu dekanatów.

·      W czwartek o 1630 spowiedź dla dzieci

·      Również w czwartek o 1900 Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów.

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      Osoby zainteresowane filmem pt. „Wyrok na niewinnych” odsyłamy do strony rafaelkino.pl

·      W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, a zarazem wspomnienie św. Józefa, robotnika. O 630 Msza Święta wotywna ku czci św. Józefa w intencji wszystkich wspólnot Maryjnych.

·      W sobotę od 730 odwiedziny chorych. Nowych chorych można zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.  Od 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1730 pierwsze nabożeństwo majowe. W czasie tych nabożeństw będziemy modlić się za chorych i Służbę Zdrowia. W przyszłą niedzielę modlitwa Rycerstwa Niepokalanej.

·      Od 4 maja chór męski wznawia próby. Zapraszamy na godz. 1800.

·      W kościele do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny. W gablotce są zdjęcia z otwarcia kaplicy Wieczystej Adoracji. Można je zamawiać w zakrystii. Prosimy o podanie numerów zdjęć.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. W imieniu osób poszkodowanych w pożarze mieszkania przekazujemy wszystkim ofiarodawcom szczególne podziękowania za okazaną pomoc i przekazane ofiary. W minioną niedzielę zebrano kwotę 7550 zł. Na konto wpłacono 5300 zł. Bóg zapłać.

·      W przyszłą niedzielę będzie udzielany sakrament chrztu świętego. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 1900.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Genowefa Augustyn, lat 85, zam. na ul. Skłodowskiej (pogrzeb będzie ustalony)

§  Krystyna Nowak, lat 86, zam. na ul. Polnej (pogrzeb będzie ustalony)

§  Krystyna Cyranek, lat 78, zam. na ul. Słonecznej (poniedziałek, 26 IV 2021 o 13.oo)

§  Joanna Bęski, lat 69, zam. w Niemczech (poniedziałek, 26 IV 2021 o 14.oo)

§  Gertruda Kubiczek, lat 85, zam. na ul. Waryńskiego

§  Katarzyna Poznakowska, lat 67, zam. na ul. Pomnikowej

§  Marek Pośpiech, lat 44, zam. na ul. Pomnikowej

§  Roman Niklewicz, lat 53, zam. na ul. Mariańskiej

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie

 

Ogłoszenie społeczne

Od dnia 1 kwietnia br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który realizowany jest co 10 lat. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do samodzielnego spisania się poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl. W przypadku trudności można spisać się przez telefon dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 lub w urzędzie miasta/gminy przy wsparciu pracownika merytorycznego. W oparciu o wyniki spisu opracowuje się plany rozwojowe i określa potrzeby zdrowotne, edukacyjne, mieszkaniowe oraz dotyczące zabezpieczenia społecznego. Są one także podstawą do określenia dotacji i subwencji oraz podziału środków unijnych. Poprzez udział w spisie mieszkańcy uzyskują realny wpływ na zmiany zachodzące w ich otoczeniu.