Ogłoszenia, 13 czerwca 2021

Kalendarium wydarzeń 

XI tydzień zwykły

 

·     Niedziela; odpust parafialny, 13 czerwca 2020

10.3o Msza Święta w intencji Parafian i procesja

15.oo, 16.oo Dodatkowe Msze Święte

17.3o Nieszpory odpustowe

19.oo Wieczór Filmowy „Najświętsze Serce”

 

·     Poniedziałek, 14 czerwca 2020

19.oo Próba Scholi

 

·     Wtorek, 15 czerwca 2020

15.3o Spotkanie Klubu Seniora

18.oo Próba chóru

18.3o Spotkanie Kręgu Biblijnego

 

·     Środa, 16 czerwca 2020

 

·     Czwartek, 17 czerwca 2020

16.3o Spotkanie dla osób adorujących (grupa przedpołudniowa)

17.3o Różaniec Rodziny Radia Maryja

19.oo Spotkanie dla osób adorujących (grupa nocna)

 

·     Piątek, 18 czerwca 2020

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.3o, 16.oo, 16.3o spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI (grupy I, II i III)

19.oo Spotkanie Taize

 

·     Sobota, 19 czerwca 2020

19.3o Raciborski Wieczór Uwielbienia

 

·     Niedziela, 20 czerwca 2020

14.oo Msza Święta w rycie nadzwyczajnym

15.oo W Miedoni Spotkanie Rodzinne

16.oo Dodatkowa Msza Święta

Ogłoszenia parafialne

·      Dzisiaj uroczystość odpustowa w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim Parafianom za zaangażowanie w życie duszpasterskie i troskę o kościół. Kazania głosi dzisiaj ks. Łukasz Michalik odpowiedzialny za Dom Formacyjny w Miedoni. Kolekta dzisiejsza przeznaczona będzie na konieczne remonty tego ośrodka.

·      Zmieniają się zasadny i ograniczenia związane z epidemią. Od dzisiaj może być do 50 % osób w kościele. Zgodnie z zasadami nie wlicza się do tego limitu osób zaszczepionych. Biorąc pod uwagę teren przykościelny (który nadal będzie nagłośniony) w praktyce oznacza to, że wszyscy chętni mogą uczestniczyć w Eucharystii. Nadal obowiązują w kościele maseczki. Od 20 czerwca Biskup zawiesza dyspensę na mocy której w pewnych okolicznościach można było czuć się zwolnionym od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Wraca zatem dla wszystkich normalny obowiązek uczestnictwa we Mszy.

·      W związku z tym zmniejszamy ilość dodatkowych Mszy Świętych. Dzisiaj będą one o 1500 i 1600 (za tydzień tylko o 1600). Nie będzie już udzielana dodatkowo komunia Święta w kaplicy. Gdyby była jeszcze dzisiaj taka potrzeba prosimy podejść do zakrystii np. po Mszy o 1500 lub 1600

·      Dzisiaj także o 1730 nieszpory o Sercu Pana Jezusa, natomiast o 1900 w kaplicy pod kościołem Wieczór Filmowy i film „Najświętsze Serce”.

·      Codziennie po wieczornej Mszy nabożeństwo czerwcowe.

·      W poniedziałek o 2000 próba scholi.

·      We wtorek o godz. 1530 spotkanie Klubu Seniora, po wieczornej Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego, o 1800 próba chóru.

·      Caritas parafialny przygotował pewną ilość żywności dla osób najuboższych i samotnych oraz starszych. Będzie ona przekazywana we wtorek od 1630 do 1700 w domu katechetycznym.

·      Na czwartek zapraszamy na kolejne spotkania osoby uczestniczące w wieczystej Adoracji. Na godzinę 1630 zapraszamy do kościoła osoby z bloku przedpołudniowego, na godz. 1900 osoby z bloku nocnego. Po wspólnym spotkaniu w kościele spotkania z koordynatorem godzinowym.

·      Przy tej okazji zachęcamy także nowe osoby do włączenia się w Adorację. W sposób szczególny poszukujemy osoby na sobotę na godz. 2000 oraz na niedzielę na 1300. Można zgłaszać się do zakrystii.

·      W czwartek o 1730 Różaniec Rodziny Radia Maryja.

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      W piątek zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI: grupę I na godz. 1530, grupę II na godz. 1600, grupę III na 1630. Spotkanie odbędzie się w domu katechetycznym. Na spotkanie należy koniecznie przynieść książeczkę. Pozostałe grupy będą miały swoje spotkania w kolejnym tygodniu.

·      Młodzież zapraszamy na spotkanie – modlitwę w duchu Taize w piątek o godz. 1900

·      W sobotę zapraszamy na godz. 1930 na kolejny Raciborskie Wieczór Uwielbienia.

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1400 Msza Święta w rycie nadzwyczajnym, czyli trydenckim.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·      Z okazji uroczystości NSPJ i odnowienia Aktu Zawierzenia zostały przygotowane obrazki z wizerunkiem Serca Pana Jezusa. Można je zabrać przy wyjściu z kościoła. Wykonano je w formacie A5 (zeszytowym), tak aby mogły zawisnąć także w naszych domach. Istnieje możliwość zamówienia ramek do tych obrazków w cenie 10 zł. Osoby zainteresowane proszone są o informacje w zakrystii lub o wypełnienie formularza w internecie, aby było wiadomo jaką ilość zamówić.

·      Pod wieżą są także do nabycia różne filmy o tematyce religijnej, między innymi film, który będzie dzisiaj wyświetlany: „Najświętsze Serce”.

·      Informujemy, że Raciborska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 16 sierpnia. Grupa z naszej parafii „5 niebieska” pójdzie przez pierwsze dwa dni do Rud oraz do Ujazdu.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Domu Formacyjnego w Miedoni. Za tydzień dodatkowa zbiórka na cele remontowe.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Franciszek Zięcina, lat 66, zam. na ul. Słowackiego

§  Maria Sobik, lat 82, zam. na ul. Waryńskiego

§  Lidia Łaciak, lat 82, zam. na ul. Dworskiej

§  Kazimierz Jurkowski, lat 74, zam. na ul. Słowackiego 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.