Ogłoszenia, 18 lipca 2021

·      W imieniu władz wojewódzkich oraz na prośbę ks. Biskupa apelujemy do wszystkich mieszkańców o udział w szczepieniach przeciwko COVID-19. Zagrożenie czwartą falą pandemii jest realne. Najlepszą formą zabezpieczenia siebie i swojej rodziny jest szczepienie. Jak wskazują przypadki w krajach, do których dotarła już czwarta fala COVID-19, przebieg choroby u zaszczepionych jest łagodny, a przypadki śmiertelne występują niemal wyłącznie u osób niezaszczepionych. Dlatego raz jeszcze zwracamy się z wielka prośbą, o jak najszybsze przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19.

·      Dzisiaj o 1400 Msza Święta w rycie Trydenckim. Zapraszamy na godz. 1700 na modlitwę Różańcową (modlitwa Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej), oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·      Również dzisiaj w naszym kościele o 1930 kolejny Raciborski Wieczór Uwielbienia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

·      W środę o 1730 nabożeństwo ku czci św. Józefa i o nowe powołania.

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1030 Msza Święta w intencji rocznych dzieci.

·      W okresie wakacyjnym w tygodniu Msze Święte o 630 oraz o 1800. Okazja do spowiedzi zasadniczo przed Mszami Świętymi. Kancelaria czynna jest normalnie.

·      W upalne dni prosimy o zamykanie drzwi kościoła w ciągu dnia.

·      W ramach Wieczystej Adoracji poszukujemy osób chętnych do modlitwy na sobotę na godz. 1800 oraz na niedzielę na godz. 1300.

·      Planujemy wyjazd na Górę św. Anny na sumę odpustową oraz nieszpory w niedzielę 25 lipca. Zapisy w kancelarii i w zakrystii. Prosimy, by nie zwlekać z zapisami. Cały program obchodów na plakacie. Wyjazd w niedzielę o 830.

·      W niedzielę 25 lipca w naszej parafii po Mszach świętych odbędzie się błogosławieństwo pojazdów ku czci św. Krzysztofa, a dobrowolna ofiara składana przez kierowców przy poświęceniu będzie przeznaczona na pomoc misjonarzom naszej diecezji.

·      25 lipca przypada święto św. Jakuba Apostoła. Nabiera ono szczególnego znaczenia w Roku Jakubowym, który obchodzimy. Parafia WNMP przygotowała obchody związane z tą uroczystością (szczegóły na plakacie). Pragniemy z tej okazji udać się we wspólnej pielgrzymce do kościoła św. Jakuba (który jest jednym z kościołów stacyjnych) i uczestniczyć w nieszporach w niedzielę, 25 lipca. Wspólne wyjście spod kościoła o 1730. Nieszpory w kościele św. Jakuba o 1815 (o 1900 jest Msza w kościele św. Jakuba).

·      Dzień wcześniej w sobotę wyświetlimy film o drodze św. Jakuba „Ślady stóp”. Rozpoczęcie o 1900 w kaplicy pod kościołem.

·      Również w niedzielę 25 lipca w Kietrzu Spotkanie dla Seniorów. Szczegóły na plakacie.

·      W kancelarii można się już zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 16 sierpnia.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Dziś także dodatkowa zbiórka na cele remontowe. Za tydzień ogłoszona dodatkowa zbiórka na pomoc dla osób poszkodowanych przez anomalie pogodowe.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Wiktoria Martyniak, lat 92, zam. na ul. Dworskiej (pogrzeb we wtorek, 20 VII 2021 o 11.oo)

§  Eryk Przybyła, lat 80, zam. na ul. Kossaka (pogrzeb w poniedziałek, 19 VII 2021 o 11.oo)

§  Czesława Walecka, lat 99 zam. na ul. Pomnikowej (pogrzeb 19 VII 2021 w kościele św. Mikołaja)

§  Tadeusz Karaczan, lat 86, zam. na ul. Pomnikowej

§  Gabriela Bortnik, lat 62, zam. na ul. Skłodowskiej

§  Edward Kałdoński, lat 74, zam. na ul. Słowackiego

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.