Ogłoszenia, 1 sierpnia 2021

Ogłoszenia parafialne

·      Miesiąc sierpień to tradycyjnie czas szczególnej troski o trzeźwość w Polsce. Wyrazem tej troski jest modlitwa, ale i podjęta abstynencja, chociażby w okresie tego miesiąca.

·      Przypominamy, że w tygodniu w okresie wakacyjnym Msze Święte o 630 oraz o 1800. Kancelaria czynna jest normalnie.

·      Dzisiaj w kościele dzisiaj o 1700 Różaniec za młode pokolenie, o 1730 nieszpory niedzielne.

·      Jutro, 2 sierpnia o 1730 modlitwa Rycerstwa Niepokalanej.

·      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

·      W czwartek o 1700 Godzina Święta i okazja do spowiedzi.

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do wieczornej Mszy. O 1730 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

·      W sobotę o 630 Msza Święta w intencji członków Żywego Różańca i wszystkich Maryjnych wspólnot modlitewnych. Po Mszy Różaniec.

·      Od 730 odwiedziny chorych. Odwiedzimy chorych do których przychodzą ks. Adam oraz ks. Ireneusz (z ulic: Katowickiej, Słowackiego, Kossaka, Chełmońskiego…). 

·      W sobotę od 1600 Adoracja oraz okazja do spowiedzi.

·      W ramach Wieczystej Adoracji poszukujemy osób chętnych do modlitwy na sobotę na godz. 1800.

·      W niedzielę, 8 sierpnia w Kamieniu Śląskim obchody ku czci św. Jacka. Jeśli będzie wystarczająca ilość chętnych będzie możliwość wyjazdu na Mszę Świętą i nieszpory. W zakrystii zapisy na wyjazd do środy.

·      W kancelarii można się już zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 16 sierpnia. Ze względu na kwestie organizacyjne (dojazd na poszczególne etapy) prosimy o wcześniejsze zapisy.

·      Parafia w Poznaniu organizuje dla wspólnoty osób adorujących pielgrzymkę do Medjugorje. Istniałaby możliwość dołączenia do tej grupy. Szczegóły na plakacie. Zainteresowanych prosimy o kontakt. 

·      Przypominamy także o możliwości dołączenia do pielgrzymki do Włoch.

·      Przed kościołem do nabycia Gość Niedzielny (o św. Janie Vianneyu).

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i Kurię. Dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem. Jako pomoc dla powodzian przekazano kwotę 4500 zł, jako pomoc dla misjonarzy w zakupie pojazdów 2100 zł.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

Tym razem zachęta do świętowania odpustu św. Jacka. Jeśli ktoś 8 sierpnia nie może osobiście wybrać się do Kamienia Śląskiego, niech włączy Radio Doxa i wysłucha transmisji Mszy św. (godz. 11.00) i wcześniejszych relacji reporterów Radia Doxa. Rozmowy z zaproszonymi do studia gośćmi już od godziny 10.00.