Ogłoszenia, 8 sierpnia 2021

Ogłoszenia parafialne

·      Przypominamy, że w tygodniu w okresie wakacyjnym Msze Święte o 630 oraz o 1800. Kancelaria czynna jest normalnie.

·      Zachęcamy do dalszej szczególnej troski o trzeźwość poprzez modlitwę i podjętą abstynencję, chociażby tylko w okresie tego miesiąca.

·      Przypominamy również, że trwają rekolekcje przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia. Można w nich uczestniczyć za pośrednictwem internetu. Szczegóły na stronie beatyfikacja33.pl

·      Dzisiaj w kościele dzisiaj o 1700 Różaniec za młode pokolenie, o 1730 nieszpory niedzielne.

·      Dzisiaj w Kamieniu Śląskim obchody ku czci św. Jacka. O 1500 konferencja i nabożeństwo w intencji rodzin.

·      Jutro święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy; w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.

·      W kancelarii można się już zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 16 sierpnia. Ze względu na kwestie organizacyjne (dojazd na poszczególne etapy) prosimy o wcześniejsze zapisy.

·      Parafia w Poznaniu organizuje dla wspólnoty osób adorujących pielgrzymkę do Medjugorje. Istniałaby możliwość dołączenia do tej grupy. Szczegóły na plakacie. Zainteresowanych prosimy o kontakt. 

·      Przypominamy także o możliwości dołączenia do pielgrzymki do Włoch.

·      W przyszłą niedzielę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy Świętej jak w niedzielę, ponadto o 1400 Msza Święta Trydencka. O 1545 Różaniec Fatimski; o 1730 nieszpory. Po Mszach Świętych poświęcenie ziół. 

·      Ponadto w ramach obchodów święta Wojska Polskiego o 930 Msza Święta na polanie w Arboretum Bramy Morawskiej. Po Mszy „Bieg Tropem Wilczym” dla uczczenia żołnierzy wyklętych.

·      Przed kościołem do nabycia gazetka „Źródło” oraz Gość Niedzielny. 

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Za tydzień dodatkowa zbiórka na cele remontowe.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Albin Rudziński, lat 83, zam. na ul. Opawskiej

§  Maria Adamczyk, lat 81, zam. na ul. Chełmońskiego

§  Anna Przybyła, lat 53, zam. na ul. Opawskiej

§  Roman, Wielecki, lat 84, zam. na ul. Warszawskiej (pogrzeb w par. WNMP)

§  Andrzej Rybak, lat 71, zam. na ul. Słowackiego (pogrzeb we wtorek, 10 VIII 2021 o 11.oo)

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie