Ogłoszenia, 15 sierpnia 2021

·      Przypominamy, że w tygodniu w okresie wakacyjnym Msze Święte o 630 oraz o 1800. Kancelaria czynna jest normalnie.

·      Miesiąc Zachęcamy do dalszej szczególnej troski o trzeźwość poprzez modlitwę i podjętą abstynencję, chociażby tylko w okresie tego miesiąca.

·      Przypominamy również, że trwają rekolekcje przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia. Można w nich uczestniczyć za pośrednictwem internetu. Szczegóły na stronie beatyfikacja33.pl

·      Dzisiaj w kościele dzisiaj o 1400 Msza Święta Trydencka, 1545 Różaniec Fatimski, o 1730 nieszpory niedzielne.

·      Jutro z par. św. Jana Chrzciciela na Ostrogu wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. O godzinie 900 Msza Święta.

·      Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania: codziennie od jutra o 1730 Różaniec, o 1800 Msza Święta z kazaniem, o 2030 Apel Jasnogórski. Można skorzystać z aplikacji „Bona Fide”, ze strony pielgrzymka-opolska.pl oraz z audycji w radiu Doxa (konferencje, 1750 i 2050; Różaniec o 2100).

·      W sobotę wyjazd osób zapisanych na zakończenie pielgrzymki na Jasnej Górze. O ewentualnej możliwości dołączenia do tej grupy będziemy informowali w tygodniu.

·      17 sierpnia wypada 4 rocznica zaginięcia ks. Krzysztofa Grzywocza. Z inicjatywy rodzin w naszym kościele o 1800 Msza Święta w Jego intencji.

·      W piątek, 20 sierpnia odbędzie się kolejna zbiórka elektrośmieci i zużytego sprzętu RTV i AGD. Wszelki sprzęt należy przynieść (najlepiej) w dzień odbioru koniecznie do godziny 1400 (ewentualnie dzień wcześniej) pod dom katechetyczny. Zbiórka jest także okazją do wsparcia misji prowadzonych przez naszą diecezję. W sposób szczególny odbudowę kościoła po pożarze w Peru, gdzie pracuje ks. Dariusz Flak.

·      W sobotę, 21 sierpnia o 1930 Raciborski Wieczór Uwielbienia. Na parafialnej stronie www w zakładce multimedia ukazały się też nowe piosenki z Wieczorów Uwielbienia.

·      Przed kościołem do nabycia Gość Niedzielny. 

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny w Opolu. Dzisiaj także dodatkowa zbiórka na cele remontowe.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

·      Przy okazji zbiórki na cele remontowe pragniemy poinformować, że nasz kościół został wpisany do rejestru zabytków, co oznacza, że wszystkie działania muszą być poprzedzone wymaganymi konsultacjami i pozwoleniami. Już w tamtym roku planowaliśmy malowanie kościoła. Było to jednak niemożliwe w związku z procedurami związanymi z wpisaniem na listę zabytków. W tym roku od wiosny czekamy na ostateczne decyzje konserwatora. Na razie wykonano specjalistyczne badania polegające na zdrapaniu farby w niektórych miejscach i czekamy na konsultacje jeśli chodzi o kolorystykę. Równocześnie prowadzimy rozmowy w kwestii ławek. Niestety fakt, że kościół jest zabytkiem nie ułatwia wykonywanych prac.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Andrzej Rybak, lat 71, zam. na ul. Słowackiego

§  Mirosław Klimowski, lat 64, zam. na ul. Skłodowskiej

§  Józef Lewosiński, lat 66, zam. na ul. Chełmońskiego (pogrzeb w poniedziałek o 11.oo)

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.