Ogłoszenia, 24 kwietnia 2022

Kalendarium wydarzeń 

II tydzień Wielkanocy

 

·     Niedziela, 24 kwietnia 2022

  8.45 Procesja Wielkanocna

15.oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

 

·     Poniedziałek, 25 kwietnia 2022

17.oo Adoracja o pokój na świecie

17.3o Różaniec o pokój na świecie (do piątku)

19.oo Próba Scholi

 

·     Wtorek, 26 kwietnia 2022

15.3o Spotkanie Klubu Seniora

18.oo Próba chóru

18.3o Spotkanie Kręgu Biblijnego

 

·     Środa, 27 kwietnia 2022

18.3o Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich

18.45 Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i I średnich

 

·     Czwartek, 28 kwietnia 2022

15.3o Spotkanie dla dzieci z klasy 3a

16.3o Spotkanie dla dzieci z klasy 3b

 

·     Piątek, 29 kwietnia 2022

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.3o Spotkanie dla dzieci z klasy 3c

16.3o Spotkanie dla dzieci z klasy 3d

18.3o Spotkanie synodalne

 

·     Sobota, 30 kwietnia 2022

17.oo Różaniec o pokój na świecie

19.oo Nauka przedchrzcielna

 

·     Niedziela, 1 maja 2022

10.15 Procesja Wielkanocna

16.oo Spotkanie dla osób z Ukrainy

17.15 Nabożeństwo majowe

·      Dzisiaj w Kościele Grekokatolickim oraz Prawosławnym przypadają Święta Wielkanocne. Członkom tych Kościołów obecnym na terenie naszej parafii życzymy błogosławieństwa, Bożej opieki, a nade wszystko pokoju w ojczyźnie.

·      Dzisiejsza niedziela, II Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie o godz. 1500. Dzisiaj pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny. Nie będzie już wieczornych nieszporów.

·      Jutro, 25 kwietnia od 1700 Adoracja z modlitwą o pokój. W kolejnych dniach Różaniec w tej intencji o 1730, w sobotę o 1700.

·      We wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

·      W poniedziałek o 2000 próba scholi.

·      We wtorek o godz. 1530 spotkanie Klubu Seniora, po wieczornej Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego, o 1800 próba chóru.

·      Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·      Spotkania dla dzieci przygotowujących się do spowiedzi i Komunii Świętej odbędą się w kościele w czwartek klasa 3a o 1530, klasa 3b o 1630 oraz w piątek, klasa 3c o 1530, klasa 3d o 1630. Prosimy o obecność (jeśli wyznaczona pora nie jest odpowiednia, to można dołączyć do innej grupy).

·      Z tego powodu nie będzie Mszy szkolnej. Przyjęta na tę porę intencja będzie odprawiona o godz. 1800. Gdyby ta zmiana nie była odpowiednia, to prosimy o kontakt.

·      Próba dla kandydatów do bierzmowania dla uczniów z klas VIII oraz z klas I średnich w środę o 1845. Prosimy o przyniesienie książeczek i oczywiście o obecność. Przypominamy, że bierzmowanie będzie w poniedziałek, 9 maja o 1630.

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne grupy parafialnej. Spotkanie grupy dekanalnej odbędzie się w sobotę w par. Matki Bożej o 1430.

·      W przyszłą niedzielę Mszę Świętą o 1030 poprzedzimy procesją Wielkanocną – rozpoczęcie o 1015. O godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętegoNauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900.

·      W Wielki Czwartek rozpoczęto Jubileusz 50-lecia Diecezji Opolskiej. Penitencjaria Apostolska udzieliła Kościołowi Opolskiemu łaski odpustu. Można go uzyskać od 14 kwietnia do 20 listopada 2022 r. spełniając warunek związany z jubileuszem: (1) nawiedzenie kościoła katedralnego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu; (2) udział w pielgrzymce i pobożne uczestnictwo w obrzędach jubileuszowych; (3) modlitwa przez stosowny czas w intencjach: (a) wierności Polski jej chrześcijańskiemu powołaniu, (b) nowych powołań kapłańskich i zakonnych, (c) obrony instytucji ludzkiej rodziny. Zawsze należy wypełnić zwykłe warunki, tj. (1) spowiedź (stan łaski uświęcającej) i Komunia święta, (2) modlitwa w intencjach Ojca Świętego, (3) odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej inwokacji maryjnej. Odpust mogą uzyskać także osoby, które z powodu podeszłego wieku lub poważnej choroby nie mogą udać się do kościoła katedralnego, jeśli: (1) odrzucają przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, (2) postanowią spełnić trzy zwykłe warunki, kiedy to tylko będzie możliwe, (3) łączą się duchowo z jubileuszowymi celebracjami lub pielgrzymkami i ofiarują Miłosiernemu Bogu swoje modlitwy i cierpienia.

·      W kontekście Jubileuszu Ksiądz Biskup Ordynariusz zwraca się z prośbą o rozważenie złożenie Jubileuszowej Ofiary, na miarę Waszych możliwości, na trzy szlachetne cele naszej diecezji: 

- na wsparcie dalszej renowacji katedry opolskiej, 

- na wsparcie funkcjonowania i rozwoju „Domu Nadziei”,

- na wsparcie budowy kaplicy i remont w domu Duszpasterstwa Młodzieży na Górze Świętej Anny. Wpłat można dokonywać́ na określone konta podane w gazetce. 

·      1 maja w Jemielnicy Diecezjalne Święto Rodziny. Zapraszamy do wspólnego świętowania. Szczegóły na plakacie.

·      14 maja na G. św. Anny odbędzie się pielgrzymka Apostolatu „Margaretka”.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny poświęcony Bożemu Miłosierdziu. 

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas diecezjalny.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy zwłaszcza za ofiary złożone na cele remontowe. W minioną niedzielę zebrano kwotę ponad 10.000 zł. Dalszą wymianę ławek zaplanowano na dni po I Komunii i bierzmowaniu.

 

minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Franciszka Spałek, lat 75, zam. na ul. Katowickiej

§  Barbara Górna, lat 75, zam. na ul. Katowickiej 

§  Katarzyna Rozmarynowska, lat 86, zam. na ul. Słowackiego(pogrzeb we wtorek o 930)

 

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie