Ogłoszenia, 26 czerwca 2022

Przypominamy o wakacyjnym porządku nabożeństwNie będzie Mszy Świętych w tygodniu o godz. 900. Okazja do spowiedzi zasadniczo przed Mszami Świętymi. Pozostałe godziny kancelarii i nabożeństwa bez zmian.

·      Dzisiaj w naszej parafii Odpust. Gościmy w naszej parafii ks. Piotra Adamowa, proboszcza z parafii Większyce. Suma Odpustowa o 900. Wszystkim Parafianom życzymy obfitego błogosławieństwa i dziękujemy za udział w życiu parafialnym i liturgicznym. 

·      Zapraszamy na godz. 1700 na modlitwę Różańcową o pokój na świecie, oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·      Od jutra wakacyjny porządek nabożeństw. Nie będzie Mszy Świętych w tygodniu o godz. 900. Okazja do spowiedzi zasadniczo przed Mszami Świętymi. Pozostałe godziny kancelarii i nabożeństwa bez zmian.

• 28 czerwca przypada 50. rocznica ustanowienia Diecezji OpolskiejW katedrze w Opolu o 1830 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa.

·      29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

·      1 lipca przypada I piątek miesiąca. Na ten dzień w naszej parafii wyznaczona jest całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu (w kościele). O 1500 Koronka, o 1730 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od 1700 okazja do spowiedzi.

·      W I sobotę msza św. o godz. 630 w intencji Członków Żywego Różańca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic oraz Różaniec.

·      Najbliższe odwiedziny chorych będą na przełomie lipca i sierpnia.

·      W sobotę od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętegoNauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900.

·      W dniach od 30 czerwca do 3 lipca Ksiądz Biskup zaprasza na Jubileuszowe Camino drogą św. Jakuba z Głuchołaz do Skorogoszczy. Szczegóły są na plakacie. Nie są wymagane zapisy. Można też uczestniczyć tylko w części tego szlaku.

·      W piątek, 1 lipca przed domem katechetycznym będzie organizowana kolejna zbiórka elektrośmieci i zużytego sprzętu RTV i AGD. Sprzęt można dostarczać do godz. 1500, bowiem o tej godzinie będzie on odebrany. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na cele misyjne.

·      W dniach od 29 sierpnia do 7 września istnieje możliwość zorganizowania parafialnej pielgrzymki do sanktuariów Francji z uwzględnieniem miejsc związanych z kultem Serca Pana Jezusa. Osoby zainteresowane prosimy o wstępne zapisy w zakrystii. Szczegóły na plakacie.

·      Przed kościołem do nabycia: Gość Niedzielny. Gazetka byłą drukowana w minioną niedzielę (wydanie wakacyjne na 2 tygodnie).

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W sposób szczególny dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe. W minioną niedzielę zebrano kwotę 10.000 zł.

Katarzyna Salachna, lat 32, zam. na ul. Bosackiej (pogrzeb w poniedziałek, 27.06., o godz. 1100)
Helena Trusielewicz, lat 93, zam. na ul. Skłodowskiej (pogrzeb w środę, 29.06., o godz. 1100)