Ogłoszenia, 9 kwietnia 2023

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby prawda mówiąca o tym, że grób jest pusty i Jezus ŻYJE, wnosiła w Wasze codzienne życie wiele radości, pokoju, nadziei i dobroci. Niech dane Wam będzie spotykać Zmartwychwstałego i niech Wam obficie błogosławi.


·      Liturgię Wigilii Paschalnej sprawować będziemy wieczorem o godz. 2200 i zakończona będzie procesją rezurekcyjną. Liturgia ta ma mieć charakter nocnego czuwania, dlatego zawiera więcej czytań, liturgię poświęcenia ognia i wody (prosimy przynieść świece, można też przynieść wodę). Będzie można za dobrowolną, drobną ofiarę nabyć także świeczki bezpośrednio przed liturgią. W czasie tej liturgii udzielać będziemy Komunii Świętej pod dwoma postaciami (zasady takie same jak w Wielki Czwartek). Zachęcamy do uczestnictwa także te osoby, które nigdy nie uczestniczyły w liturgii Wigilii Paschalnej.

·      W Niedzielę Zmartwychwstania proponujemy wyakcentować śniadanie wielkanocne. Było by dobrze, gdyby - na wzór Wigilii - było to wydarzenie rodzinne, połączone z modlitwą, odczytaniem Ewangelii i składaniem życzeń. 

·      Pierwsza Msza Święta będzie poprzedzona Procesją Wielkanocną o 645.

·      W kolejne dni po Niedzieli Zmartwychwstania trwa Oktawa Wielkanocy a także Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych.

·      W środę o 1900 próba dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.

·      W piątek, 14 kwietnia, z racji Oktawy nie obowiązuje post.

·      Kolekta z Wielkiego Czwartku oraz z pierwszego dnia świąt przeznaczona jest na cele parafialne i świąteczny wystrój kościoła; z drugiego dnia świąt na KUL, z Bożego Grobu na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej, natomiast z niedzieli Miłosierdzia Bożego na Caritas Diecezjalny. 

·      Za wszystkie ofiary i prace oraz przygotowanie liturgii i kościoła do świąt składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Caritas dziękuje także za ofiary złożone na rzecz rodzin potrzebujących z naszej parafii. 

 

minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Waldemar Karosek, lat 63, zam. na ul. Pomnikowej (pogrzeb w piątek, 14 kwietnia w Kietrzu)

§  Henryk Breuer, lat 77, zam. na ul. Polnej (pogrzeb w środę, 12 IV o 12.oo)

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.