Ogłoszenia, 30 kwietnia 2023

 

·      Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o powołania. Zachęcamy do gorliwej modlitwy, zwłaszcza, że w najbliższą sobotę, 6 maja zostaną udzielone święcenia diakonatu jedynemu kandydatowi z diecezji opolskiej. Święcenia odbędą się w Jemielnicy.

·      Zapraszamy dzisiaj na godz. 1700 na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·      Od jutra przez cały miesiąc Nabożeństwa Majowe.

 

·      2 maja Modlitwa Rycerstwa Niepokalanej.

·      3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy jak w niedzielę. Nabożeństwo majowe o 1730.

·      Z racji kilku najbliższych wolnych dni nie będzie spotkań formacyjnych (m. in. Klubu Seniora).

·      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiącaOkazja do spowiedzi w czwartek od godz. 1730, w piątek od godz. 1700, w sobotę od godz. 1600.

·      W czwartek o 1630 Msza szkolna; o godz. 1730 Godzina Święta. Nabożeństwo majowe w czwartek i piątek po Mszy wieczornej.

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do wieczornej Mszy; od 1730 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

·      W sobotę msza św. o godz. 630 w intencji Członków Żywego Różańca i wszystkich Maryjnych Wspólnot modlitewnych. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic oraz Różaniec.

·      W sobotę od godz. 730 odwiedziny chorych. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

·      W sobotę od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętegoNauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900.

·      Biskup Opolski zaprasza na Diecezjalne Święto Rodziny, które odbędzie się 1 maja w Jemielnicy. Eucharystia o 1100. Szczegóły na plakacie.

·      13 maja na Jasnej Górze pielgrzymka rodzin osób powołanych i wspierających powołania. Tego dnia również Rowerowa Pielgrzymka na G. św. Anny. Msza Święta o 1300.

·      20 maja pielgrzymka diecezjalnego dzieła modlitw w intencji kapłanów „Oremus” na G. św. Anny. Zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt.

·      5 czerwca w Samborowicach spotkanie Bractwa św. Józefa.

·      17 czerwca ogólnopolska pielgrzymka nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii.

·      Kuria diecezjalna organizuje pielgrzymkę katechetów i nauczycieli do Skandynawii oraz diecezjalną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Przypominamy także o organizowanej w listopadzie pielgrzymce do Meksyku.

·      W minionych tygodniach odbyły się dwa interesujące spotkania: z p. Magdaleną Wolińską-Riedi oraz z ks. Jurijem Nahornym z Odessy. Filmowe relacje z tych spotkań są dostępne na stronie internetowej. Zachęcamy do obejrzenia.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny poświęcony m. in św. Teresie, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem. W zakrystii można też zakupić ekskluzywne wydanie Drogi do Nieba oprawiane w skórę.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii.

·      W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Łukasza Gronia pracującego na Ukrainie.

·      Caritas diecezjalny informuje, że osoby indywidualne przekazały kwotę 880.000 zł jako pomoc dla ofiar na Ukrainie, Turcji i Syrii. Caritas serdecznie dziękuje za tę ofiarność i informuje, że osoby pragnące skorzystać z ulgi podatkowej mogą kontaktować się z biurem Caritas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Andrzej Lipczyński, lat 64, zam. na ul. Warszawskiej

§  Michalina Zarychta, lat 76, zam. na ul. Słowackiego

§  Piotr Kubica, lat 54, zam. na ul. Pomnikowej

§  Tomasz Ćwikła, lat 57, zam. na ul. WarszawskiejWieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie