Ogłoszenia, 2 lipca 2017

XII niedziela zwykła

6 lipca 2017 - I czwartek miesiąca

     17.oo Godzina Święta

7 lipca 2017 - I piątek miesiąca

     17.oo Nabożeństwo ku czci NSPJ

 

·       Dzisiaj gościmy ks. neoprezbitera Patryka Wrambę. Po Mszach Świętych udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa. Dziękujemy za obecność i głoszone Słowo Boże.

·       Dzisiaj zapraszamy na godz. 1700 na modlitwę Różańcową Rycerstwa Niepokalanej, oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·       W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 1700, w piątek od godz. 1700.

·       W czwartek od godz. 1700 Godzina Święta, w piątek od 1700 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

·       9 lipca koło Rodziny Radia Maryjaorganizujepielgrzymkę na Jasną Górę. Informacje dotyczące zgłoszeń na plakatach.

·       Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii księdza Jana ze Sławuty.

·       Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Opolskiej zaprasza młodzież na rocznicę Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie odbędzie się w Opolu – Winowie w dniach 15 i 16 lipca. Rozpoczęcie o godz. 1000.

·       Ojcowie Franciszkanie z G. św. Anny zapraszają na Święto Młodzieży (17-22 lipca). Plan na plakatach i na stronie swietomlodziezy.com.

·       Od 27 do 30 lipca w Czernej k. Krakowa odbędą się Karmelitańskie Dni Młodych. Zgłoszenia na www.bosi.org.pl

·       Przypominamy, że Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Raciborza wyrusza 14 sierpnia. Od początku lipca w kancelarii jest możliwość zapisów.

·       We wrześniu planujemy pielgrzymkę do alpejskich sanktuariów w Austrii. Termin 15-17 września (piątek-niedziela). Szczegóły na plakacie, zapisy w kancelarii.

·       Parafia św. Mikołaja organizuje pielgrzymkę do Włoch, w tym do sanktuarium św. Mikołaja w Bari. Termin 13-22 września. Szczegóły na plakacie.

·       Kandydatów do bierzmowania prosimy o oddanie książeczek do zakrystii po Mszach w tygodniu i w niedzielę.

·       Przed kościołem do nabycia: Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

·       Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej.

·       Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać.

·       Ksiądz Biskup Ordynariusz dziękuje Diecezjanomza wsparcie materialne dla Syrii i Peru; słowa podziękowania zamieszczone są w gablotce.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu zwraca się z prośbą o przekazywanie daru krwi, na którą w czasie wakacyjnym zapotrzebowanie wzrasta. Krew można oddawać w siedzibie Centrum przy ul. Sienkiewicza 3, od poniedziałku do piątku w godz. 730 – 1500.