Ogłoszenia, 15 października 2023

Kalendarium wydarzeń

28 tydzień zwykły

·     Niedziela, 15 października 2023

15.45 Różaniec Fatimski

17.15 Różaniec (ostatnia część) – Apostolat MB Pielgrzymującej

 

·     Poniedziałek, 16 października 2023

18.3o Różaniec w intencji Misji Parafialnych

 

·     Wtorek, 17 października 2023

15.3o Spotkanie Klubu Seniora

18.oo Próba chóru

18.3o Różaniec w intencji Misji Parafialnych

19.oo Krąg Biblijny

 

·     Środa, 18 października 2023

17.15 Różaniec w intencji Misji Parafialnych

18.3o Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich

18.oo W klasztorze Annuntiata Różaniec i Msza Święta w intencji Służby Zdrowia

 

·     Czwartek, 19 października 2023

16.3o Różaniec dla dzieci 

17.15 Różaniec w intencji Misji Parafialnych – Rodzina Radia Maryja

 

·     Piątek, 20 października 2023

  9.oo Msza Święta w intencji Parafian i budowniczych w 88. r. poświęcenia kościoła

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia 

18.3o Różaniec w intencji Misji Parafialnych

19.oo Modlitwa w duchu Taize

 

·     Sobota, 21 października 2023

10.oo Spotkanie dla ministrantów i lektorów

10.oo Spotkanie Dzieci Maryi

17.15 Różaniec w intencji Misji Parafialnych

19.3o Raciborski Wieczór Uwielbienia

 

·     Niedziela, 22 października 2023

Odnowienie Misji Parafialnych

17.15 Różaniec Fatimski

20.3o Apel Fatimski

·      Zapraszamy przez cały miesiąc październik zapraszamy do modlitwy różańcowej w dobre przygotowanie i przeżycie Odnowienia Misji Parafialnych. W tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek Różaniec po Mszy wieczornej, w pozostałe dni o 1715. Przypomnijmy, że za wspólne odmówienie Różańca w kościele, kaplicy lub w rodzinie można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny. Taka możliwość istnieje każdego dnia przez cały rok.

·      Dzisiaj po Mszy o 1030 zapraszamy na „Piknik Rodzinny” – spotkanie przy kawie i herbacie w ogrodzie przy domu katechetycznym. 

·      Dzisiaj także przypada Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka na Fundację Nowego Tysiąclecia.

·      We wtorek o godz. 1530 spotkanie Klubu Seniora, o 1800 próba chóru. Po wieczornej Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego.

·      Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·      W środę 18 października przypada święto św. Łukasza patrona Służby Zdrowia. Wszystkich pracowników służby zdrowia zapraszamy do wspólnej modlitwy w klasztorze Annuntiata. Różaniec o 1800, po nim Eucharystia.

·      W czwartek o 1630 Różaniec dla dzieci. 

·      W piątek przypada 88. rocznica poświęcenia naszego kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msza w intencji Parafian, budowniczych i zmarłych o 900. W duchu wdzięczności i odpowiedzialności za Kościół będziemy przeżywali także od przyszłej niedzieli odnowienie Misji Parafialnych. Będą ono poniekąd kontynuacją Misji przeżytych w 2021 roku. misje były poświęcone tajemnicy Jezusowego Serca. Zachęcamy także do powtórnego odsłuchania nauk rekolekcyjnych. Są dostępne na stronie nspjraciborz.pl. W tym roku zatrzymamy się nad tajemnicą Niepokalanego Serca Maryi i wydarzeń Fatimskich. Plan rekolekcji i list naszego rekolekcjonisty O. Dariusz Mroczek SCJ jest dostępny w gablotce.

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      Młodzież zapraszamy na modlitwę w duchu Taize w piątek o godz. 1900.

·      W sobotę o 1930 w ramach modlitewnego przygotowania do odnowienia Misji Raciborski Wieczór Uwielbienia. 

·      W dniach od 20 do 22 października w Głębinowie odbędą się rekolekcje dla członków Bractwa św. Józefa. 28 października pielgrzymka Bractwa (wraz z rodzinami) do Branic, Bruntala i Karlovej Studanki. 29 października w Jemielnicy spotkanie dla wszystkich członków Bractwa i okazja do wstąpienia w poczet członków. Wymagane jest wypełnienie deklaracji.

·      4-5 listopada na Jasnej Górze Pielgrzymka Kolejarzy.

·      Trwa rekrutacja Liderów i Wolontariuszy do nadchodącej edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w jednym z największych programów pomocowych w Polsce proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.superw.pl. Aby zostać wolontariuszem, należy mieć ukończone 18 lat. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.szlachetnapaczka.pl oraz www.akademiaprzyszlosci.org.pl.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii oraz dodatkowa zbiórka na cele remontowe.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Wiesław Nowicki, lat 61, zam. na ul. Kossaka (pogrzeb w poniedziałek o 12.oo)

§  Stanisława Fergisz, lat 70, zam. na ul Skłodowskiej

 

 

                                     Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie