Ogłoszenia, 7 marca 2021

Kalendarium wydarzeń 

III tydzień Wielkiego Postu

 

·     III Niedziela Wielkiego Postu, 7 marca 2021

Dodatkowa Msza Święta o 15.3o, 16.3o (bez kazania)

17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (transmisja online)

 

·     Poniedziałek, 8 marca 2021

17.3o Adoracja i Różaniec za chorych

 

·     Wtorek, 9 marca 2021

17.3o Adoracja i Różaniec za chorych

 

·     Środa, 10 marca 2021

17.3o Modlitwa za chorych i o ustanie epidemii za wstawiennictwem św. Józefa

 

·     Czwartek, 11 marca 2021

16.3o Droga Krzyżowa dla dzieci

18.oo Msza Święta – rozpoczęcie Rekolekcji przed Wieczystą Adoracją

Wprowadzenie monstrancji z Medjugorje – p. Mariusz Drapikowski

Adoracja (do 21.oo) i Różaniec za chorych 

 

·     Piątek, 12 marca 2021

8.3o oraz 17.3o Droga Krzyżowa

9.oo Msza Święta i nauka rekolekcyjna

Całodzienna Adoracja

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia 

17.oo Adoracja i Różaniec za chorych 

18.oo Msza Święta i nauka rekolekcyjna

20.oo Adoracja dla młodzieży, muzycznie poprowadzi Bartek Jaskot i Witek Góral

 

·     Sobota miesiąca, 13 marca 2021

9.oo Msza Święta i nauka rekolekcyjna

Całodzienna Adoracja

16.oo okazja do spowiedzi

17.oo Adoracja i Różaniec za chorych

17.3o Nieszpory

18.oo Msza z kazaniem rekolekcyjnym

19.3o Nauka rekolekcyjna

Raciborski Wieczór Uwielbienia

 

·     III Niedziela Wielkiego Postu, 14 marca 2021

Dodatkowa Msza Święta o 15.3o, 16.3o (bez kazania)

·      Przypominamy, że w kościele może przebywać do 80 osób. Prosimy o respektowanie tego limitu. Polecamy dodatkowe Msze Święte po południu (o godz.  1500, 1600 i 1700). Prosimy o zachowanie maksymalnego dystansuProsimy o stopniowe podchodzenie do Komunii.

·      Dzisiaj dodatkowe Msze Święte o 1530 oraz o 1630 (bez kazania). Prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany godzin przyjętych Mszy w niedziele.

·      W niedziele Wielkiego Postu o 1715 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W związku z ograniczeniami liczbowymi można rozważyć możliwość uczestnictwa w Gorzkich Żalach online.

·      Dzisiaj po Mszy wieczornej, a w dni powszednie o 1730 (w sobotę o 1700Adoracja i Różaniec za chorych, Służbę Zdrowia oraz o ustanie epidemii. W środę będzie to modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa (również o 1730).

·      We wtorek kolejne spotkanie w ramach Karmelitańskiej Szkoły Modlitwy. O 1800 Msza z homilią, konferencja i modlitwa.

·      W najbliższym czasie nie będzie Mszy Świętych szkolnych. Zapraszamy za to dzieci na Drogę Krzyżową w czwartki o 1630. Przyjęte intencje na Msze szkolne będą odprawione o 1800. Prosimy o zwrócenie uwagi na tę zmianę.

·      Od czwartku rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje, a zarazem modlitewny czas przygotowania do Wieczystej Adoracji. Od czwartku (przez tydzień) będzie w naszym kościele Monstrancja „Królowa Pokoju” z Medjugorje. Autorem jej, a także nowej monstrancji do kaplicy Wieczystej Adoracji jest p. Mariusz Drapikowski. Po Mszy wieczornej opowie o swojej twórczości, symbolice monstrancji oraz o inicjatywie Modlitwy o Pokój. Wieczorem Różaniec za chorych i Adoracja do 2100.

·      W piątek gościć będziemy ks. Mariusza Drygiera, historyka, proboszcza z par. Kąty Opolskie, wykładowcę Wydziału Teologicznego. O 900 oraz o 1800 Msza z kazaniem i nauka rekolekcyjna. W związku z tym Droga Krzyżowa o 830 oraz o 1730Różaniec o 1700. W ciągu dnia Adoracja Najświętszego Sakramentu.

·      W piątek wieczorem od 2000 Adoracja dla młodzieży. Muzycznie poprowadzi nas w pieśniach pasyjnych i pieśniach uwielbienia Bartek Jaskot i Witek Góral.

·      W sobotę gościć będziemy ks. Andrzeja Demitrowa, biblistę, wykładowcę Wydziału Teologicznego. Msza z kazaniem o 900 (po niej nauka) oraz o 1800. Wieczorem od 1930konferencja i Raciborski Wieczór Uwielbienia.

·      W niedzielę homilie wygłosi ks. Maciej Skóra, liturgista, Notariusz Kurii Diecezjalnej w Opolu. Msze Święte w takim samym porządku jak w dzisiejszą niedzielę.

·      Rekolekcje w formie Adoracji i medytacji, które poprowadzi O. Justo w przyszły poniedziałek i wtorek (15-16 marca). Rozpoczęcie Wieczystej Adoracji Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Biskupa Andrzeja Czai w piątek, 19 marca o 1800.

·      Całość rekolekcji będzie wokół Liturgii, Eucharystii i Adoracji. Szczegóły rekolekcji na plakatach. Prosimy zwrócić uwagę na zmiany godzin nabożeństw.

·      Od 15 marca rozpoczną się nauki przedmałżeńskie. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

·      19 marca wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Informacje i zapisy na stronie edk.org.pl

·      W okresie Wielkiego Postu można uzyskać odpusty zupełne: za odprawienie Drogi Krzyżowej, za udział w Gorzkich Żalach (raz w tygodniu), w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówieni po Komunii modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu (DN 26.5).

·      Zachęcamy do korzystania z Aplikacji parafialnej na telefony z systemem Android.

·      Zachęcamy do wysłuchania katechez liturgicznych, które będą głoszone w niedziele po Mszy o 900, a także są zamieszczane na stronie internetowej. 

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. 

·      Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na parafialny Caritas. Będzie ona przeznaczona na świąteczną pomoc dla potrzebujących.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i Kurię. Za wszystkie ofiary i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Józef Wac, lat 66, zam. na ul. Kossaka

§  Krystyna Dapa, lat 88, zam. na ul. Skłodowskiej

 

17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (transmisja online