Ogłoszenia, 25 lipca 2021

·      W imieniu władz wojewódzkich oraz na prośbę ks. Biskupa apelujemy do wszystkich mieszkańców o udział w szczepieniach przeciwko COVID-19. Zagrożenie czwartą falą pandemii jest realne. Najlepszą formą zabezpieczenia siebie i swojej rodziny jest szczepienie. Jak wskazują przypadki w krajach, do których dotarła już czwarta fala COVID-19, przebieg choroby u zaszczepionych jest łagodny, a przypadki śmiertelne występują niemal wyłącznie u osób niezaszczepionych. Dlatego raz jeszcze zwracamy się z wielka prośbą, o jak najszybsze przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19.

·      Przypominamy, że w tygodniu w okresie wakacyjnym Msze Święte o 630 oraz o 1800. Kancelaria czynna jest normalnie.

·      Dzisiaj po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa.

·      Dzisiaj także przypada liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła. W kościele na Rynku uroczystości związane w Rokiem Jakubowym. O 1815 nieszpory na które chcemy udać się wspólnie w pielgrzymce. Wyjście spod kościoła o 1730.

·      W kościele dzisiaj o 1700 Adoracja z modlitwą o pokój, o 1730 nieszpory Eucharystyczne.

·      Jutro przypada uroczystość św. Anny, głównej patronki diecezji. We wtorek wspomnienie w. Joachima, w środę św. Szarbela a w czwartek św. Marty patronki gospodyń.

·      W kontekście wspomnienia św. Anny i Joachima dzisiaj także jest obchodzony z inicjatywy Ojca Świętego Dzień Dziadków i osób starszych.

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1200 Msza Święta z udzielaniem sakramentu chrztu. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 1900. Na naukę można przyjść odpowiednio wcześniej, planując dopiero chrzest za pewien czas. Przypominamy także o warunkach jakie muszą spełniać kandydaci na chrzestnych. Muszą to być osoby wierzące, praktykujące systematycznie, bierzmowane i jeśli są w jakiś związkach, to oczywiście sakramentalnym małżeństwie. Przypominamy te warunki, bowiem często przy spowiedzi wychodzi na jaw, że kandydaci na chrzestnych nie spełniają tych warunków.

·      Odwiedziny chorych. Za tydzień w sobotę (ostatnia sobota miesiąca – 31 lipca) odwiedzimy chorych do których przychodzą ks. Marcin oraz ks. Kamil (z ulic: Pomnikowej, Willowej, Skłodowskiej, Szczęśliwej, Warszawskiej, Waryńskiego, Łąkowej…). Pozostałych chorych odwiedzimy w pierwszą sobotę sierpnia.

·      W ramach Wieczystej Adoracji poszukujemy osób chętnych do modlitwy na sobotę na godz. 1800.

·      W kancelarii można się już zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 16 sierpnia. Ze względu na kwestie organizacyjne (dojazd na poszczególne etapy) prosimy o wcześniejsze zapisy.

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny (poruszony jest temat liturgii w rycie trydenckim). W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe. Zebrano przed tygodniem kwotę 7900 zł. Dziś także możliwość wsparcia dwóch celów: w związku z poświęceniem pojazdów można złożyć ofiarę na pomoc w kupnie pojazdów dla misjonarzy. Można też będzie nabyć za dobrowolną ofiarę breloki ze św. Krzysztofem. Tę ofiarę można składać u ministrantów. Przed kościołem dodatkowa zbiórka na pomoc dla osób poszkodowanych przez anomalie pogodowe, zwłaszcza powodzie.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Jacek Nowak, lat 83, zam. w Prudniku (pogrzeb we wtorek o 13.oo)

§  Jerzy Doleżych, lat 69, zam. na ul. Katowickiej (pogrzeb w poniedziałek na Płoni)

§  Maria Mormul, lat 55, zam. na ul. Pomnikowej (pogrzeb w poniedziałek w Kietrzu)

§  Ludwik Rębisz, lat 88, zam. na ul. Konopnickiej

§  Wiktoria Martyniak, lat 92, zam. na ul. Dworskiej 

§  Eryk Przybyła, lat 80, zam. na ul. Kossaka 

§  Czesława Walecka, lat 99 zam. na ul. Pomnikowej 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.